fbpx

Kim Jesteśmy?

SM Academy

Nieustannie podążamy za najnowszymi trendami w edukacji, tworząc programy edukacyjne zgodne z nurtem EDUKACJI PRZYSZŁOŚCI. Nasza Akademia to specjaliści różnych dziedzin nauki i biznesu, którzy wciąż poszukują, ulepszają i projektują nowe rozwiązania tak, aby edukacja szła w parze z postępem technologicznym i nowoczesnym światem.

Prowadzimy kursy z matematyki, japońskiej arytmetyki mentalnej, czyli techniki szybkiego liczenia na sorobanie w Bydgoszczy i innych miastach.

SM Academy to dwa kluczowe obszary:

matematyka mentalna

języki obce

nauki ścisłe

biznes i ekonomia

inwestowanie

technologia

Nasz projekt to

poukładana ścieżka rozwoju, na
którą możesz wejść w każdej chwili.

To jest możliwe!

W naszej Akademii nauczamy rozwijamy kompetencje naukowe, matematyczne, językowe i ekonomiczno-biznesowe, czyli te, które będą potrzebne w przyszłym świecie.

Japońska arytmetyka mentalna

To fenomenalna dziedzina, której głównym założeniem jest regularny arytmetyczny trening mentalny, prowadzący do wykształcenia umiejętności bardzo szybkiego, wręcz genialnego, liczenia w pamięci.

Trening arytmetyki mentalnej to intensywny rozwój potencjału mózgu, uczeń ma lepsza pamięć, przyswaja więcej informacji, rozwija się jego inteligencja logiczno-analityczna, łatwiej uczy się języków obcych. Zdaniem japońskich ekspertów genialne umiejętności to efekt uboczny, tak naprawdę celem jest rozwój inteligencji na wielu obszarach. Zajęcia prowadzimy w ramach kursu SUPERMINDS KIDS/JUNIORS/TEENS.
Więcej na ten temat przeczytasz na naszym BLOG’u, w artykule „Na czym polega fenomen arytmetyki mentalnej…”.

MoreToMath
Matematyka mentalna z językiem angielskim.

Najmłodsi uczestnicy (5-9 lat) uczą się matematyki mentalnej na klockach lego w ramach programu LEGO® Education MoreToMath.
Dzięki klockom, wprowadzamy trudne zagadnienia matematyczne dużo wcześniej niż przewiduje to podstawa programowa w szkole publicznej.

Dzięki zadaniom na klockach rozwijamy ich inteligencję matematyczną i językową, ponieważ zajęcia są prowadzone z elementami języka angielskiego, czyli metodą CLIL. Zajęcia prowadzimy w ramach kursu SUPERMINDS KIDS/JUNIORS.
Więcej o metodzie możesz przeczytać na naszym BLOG’u….

Kurs szybkiego liczenia

To absolutnie wybitna umiejętność mnożenia liczb wielocyfrowych w pamięci. Każdy Superminds w wieku 10+ po rocznym treningu będzie mnożyć liczby dwucyfrowe przez dwucyfrowe w pamięci, większość uczniów wykona działania szybciej niż na kalkulatorze, a po drugim roku pomnożą wszystkie liczby wielocyfrowe.

Uczymy azjatyckich algorytmów mnożenia, a dzięki odpowiedniemu treningowi, który prowadzą nasi specjaliści, rozwijamy umiejętności arytmetyczne Supermindsów do poziomu geniuszu, niezależnie od ich predyspozycji matematycznych lub trudności w uczeniu się, takich jak dysleksja czy dyskalkulia. Zajęcia prowadzimy w ramach kursu SUPERMINDS TEENS. Nadal nie dowierzasz? Zobacz jak liczy jeden z Supermindsów. TUTAJ.

Język angielski

Jesteśmy zwolennikami metody CLIL (Content Language Integrated Learning), której głównym założeniem jest nauczanie co najmniej dwóch przedmiotów na jednej lekcji. Na zajęciach Superminds integrujemy matematykę i naukę z językiem angielskim, który służy do podstawowej komunikacji między trenerem a uczniem.

Podczas zajęć, wprowadzamy nowe słownictwo i zwroty językowe. Natomiast języka polskiego używamy tylko do tłumaczenia trudnych zagadnień naukowych i matematycznych. Uczniowie ćwiczą poznane zwroty i słówka na platformie elearningowej, która jest dodatkiem do każdego kursu. Więcej na temat metody CLIL przeczytasz TUTAJ.

Chemia i fizyka z językiem angielskim

Rozbudzamy fascynację nauką. Uczymy chemii i fizyki w praktyce. Drugi blok naszych zajęć w ramach kursu SUPERMINDS KIDS/JUNIORS/TEENS obejmuje zajęcia naukowe z językiem angielskim.

Uczniowie na każdej lekcji przeprowadzają badanie naukowe, stawiają hipotezę i uczą się stawiania odpowiednich pytań naukowych. Dodatkowo komunikują się w języku angielskim z anglojęzycznym profesorem, od którego muszą zakupić składniki do swoich badań.

Zajęcia naukowe to 60 minutowy blok, który odbywa się po bloku matematycznym w grupach SUPERMINDS JUNIORS/TEENS.

Biznes

Kurs Biznes dla nastolatków jest skierowany do uczniów 13+. Uczestnicy zakładają własne firmy na wirtualnym rynku Superminds pod okiem ekspertów z różnych dziedzin biznesu.

Przyswajają wiedzę ekonomiczną i uczą się mechanizmów rynkowych, rozwiązują biznesowe `case studies`, biorą udział w panelu dyskusyjnym.

Zajęcia prowadzimy w ramach kursu SUPERMINDS BIZNES.

Więcej na temat kursu poczytasz Tutaj.

Zobacz opinie rodziców o naszej szkole

Anna

Mama 9-letniej Wiktorii, uczestniczki programu

Witek

Tata 10-letniej Agaty, która jest urodzonym liderem

Kasia

Mama 9-letniego Jacka i doświadczony nauczyciel