fbpx

.

Uczymy  przedsiębiorczości i ekonomii W PRAKTYCE.

BUDUJEMY ŚWIADOMOŚĆ SWOICH TALENTÓW I POKAZUJEMY MOŻLIWOŚCI

PRZYSZŁEGO ŚWIATA.

Nasi uczniowie TWORZĄ własne firmy od małego lokalnego biznesu

po międzynarodową sieć licencyjną , dążąc do wypracowania dochodu pasywnego

….FANTASTYCZNIE SIĘ PRZY TYM BAWIĄC.

 

1 raz w tygodniu 60 min / cena 38zł / lekcja

PO CO…to robimy?

..ponieważ chcemy DAĆ SZANSĘ  I WYBÓR każdemu nastolatkowi, kształcąc go w kierunku nadchodzącej PRZYSZŁOŚCI, w której świat będzie potrzebował ludzi z umiejętnościami startegicznymi, analitycznymi, ludzi kreatywnych gotowych do ZMIAN i współpracy w zespołach multikulturowych. 

WYBRANE PROJEKTY NASZYCH SUPERMINDS

JAPOŃSKIE ZAKŁADKI FIRMY MIKO

Założycielką firmy jest 13-letnia Julia, która zbudowała biznes w oparciu o swoją pasję i umiejętności manualne.

Misją firmy jest dostarczanie ręcznie wykonanych japońskich przyborów i gadżetów miłośnikom JAPONII. Pomogliśmy Julii zbudować model biznesowy, przeprowadzić badanie rynku, wybrać najlepszą grupę docelową. Film Julii jest częścią kampanii marketingowej. W trakcie przedsięwzięcia do firmy dołączyła koleżanka, która równieź ma podobne zainteresowania i tak powstała spółka MIKO&RIKO.

STUDIO NAGRAŃ HERBAL STUDIO

Pierwszy biznes USŁUGOWY. Mobilne studio nagrań 14-letniego Piotra HERBAL STUDIO, pomaga spełnić marzenia przyszłych muzyków.

Model biznesowy HERBAL STUDIO to obecnie biznes lokalny, firma skupia się na zbudowaniu marki, dowodu społecznego w postaci gotowych nagrań, które w przyszłości wykorzysta do budowy licencji.

MAGICZNE GADŻETY NA WZÓR HARRY POTTERA

Początkowo były to dwie niezależne firmy, których łączyła wspólna pasja. Hania produkowła biżuterię, a Zosia różdżki. Po dokonaniu analizy kosztowej dziewczyny zdecydowały się na fuzję. W ten sposób obniżyły część kosztów stalych oraz koszty kampanii reklamowej.

Wyzwaniem dla właścicielek był podział zadań przy jednoczesnym zachowaniu autonomii w obszarze własnych autorskich prac.

BIŻUTERIA KASI

Biznes Kasi to typowy biznes freelancer`a, czyli artysty, który tworzy własne produkty autorskie. Każda bransoletka jest spersonalizowana, czyli wykonana zgodnie z wytycznymi klienta.

W tym momencie Kasia ma niewiele zamówień więc jej biznes jest stabilny, jednak po uruchomieniu kampanii przewidujemy, że jej liczba zamówiń znacznie się zwiększy tym samym przekraczając jej możliwości produkcyjne. Kasia będzie musiała podjąć decyzję o budowaniu zespołu i rozwinięciu swojej firmy lub podniesieniu ceny i pozostania przy produkcji dóbr limitowanych.

FIRMA I`M DOSTAWCA OPAKOWAŃ

Firma I`M powstała z obserwacji rynku. Dziewczyny nie miały pomysłu w jaki sposób zbudować model biznesowy w oparciu o swoje zainteresowanie. Jednak szybko dostrzegły niszę na rynku, tworzące się firmy nie miały opakowań do swoich produktów. Założycielki firmy przygotowały prezentację i przedstawiły swoją ofertę. W ten sposób jako pierwsze mogły uruchomić sprzedaż i szybko wygenerować pierwszy dochód na kolejne inwestycje.

Wyzwaniem firmy było przygotowanie bardzo dobrej strategii cenowej, tak aby klient detaliczny i hurtowy był zadowolony.

CZEKOLADOWY BALSAM OLI

To najnowszy start-up. Ola jest na etapie budowania marki. Przeprowadziła badania rynkowe, wybrała klienta docelowego, przygotowała budżet, czyli plan finansowy.

Jej wyzwaniem była sama branża, ponieważ w kosmetologii należy zmierzyć się z wieloma obostrzeniami w postaci doboru składników, przygotowanie etykiety itp. Jednak dzięki temu, zdobyła wiedzę i niewykluczone, że jest na drodze do stania się specjalistą, ponieważ mimo przeszkód nie straciła zapału, wręcz przeciwnie nadal chce pozostać w branży.

REKRUTUJEMY NA ZAJĘCIA DO NOWEJ GRUPY OD 19.04.

CZEGO UCZYMY

  • Uczestnicy rozwijają twarde i miękkie umiejętności oraz zdobywają świadomość swoich TALENTÓW. Dzięki temu, łatwiej podejmą decyzje o swoim dalszym rozwoju edukacyjnym a w przyszłości zawodowym.
  • Uczą się krok po kroku jest stworzyć własny biznes.
  • Poznają takie pojęcia jak – netto, brutto, podatek dochodowy, podatek vat, inflacja, kosztorys, budżetowanie i wiele innych.
  • Uczą się podstaw marketingu, określają grupę docelową swojego biznesu, tworzą pomysły na promocję swoich produktów lub usług.
  • Uczą się negocjować, szukać parterów biznesowych oraz inwestorów.
  • Świetnie się bawią, zdobywając praktyczną wiedzę, która da im przewagę na przyszłych rynkach pracy.
  • Uczniowie mają okazję spotkać się z PRAKTYKAMI BIZNESU, czyli ekspertami z różnych dziedzin, właścicielami oraz dyrektorami firm, którzy są zapraszani na zajęcia przez Trenera prowadzącego.

 

  •  Wykorzystujemy wirtualną platformę będącą symulacją rynku oraz posługujemy się wirtualną walutą SUPERCOINS. 
  • Zajęcia są przeznaczone dla nastolatków  w wieku 11-15 lat oraz 16-19 lat.
  • Prowadzimy je STACJONARNIE w ŁODZI lub ONLINE w całej POLSCE, w wymiarze 1 x 60 min.