fbpx

Wszyscy jesteśmy potencjalnymi geniuszami. Wszyscy jesteśmy wyekwipowani w ten sam instrument, zbudowany w identyczny sposób. Różnica polega tylko na tym, w jaki sposób ten instrument wykorzystujemy.

– Katarzyna Gozdek-Michaelis

From small beginnings come great things”

KRótko O NAS

Akademia Superminds to miejsce, w którym każde dziecko i każdy dorosły ma szansę stać się geniuszem. W każdym człowieku drzemią ukryte talenty, które my budzimy. Program został stworzony przez sztab specjalistów naukowych, językowych i biznesowych po to aby zapoczątkować zmianę w mentalności i przekonaniach.

Udowadniamy, że każdy człowiek jest w stanie przyswoić wiedzę szybciej, łatwiej i skuteczniej, i w dodatku czerpać z nauki ogromną przyjemność.

Akademia Superminds to rewolucyjne podejście do nauczania,    

 które mamy nadzieję zapoczątkuje nową erę nowoczesnej edukacji. 

Kluczową częścią naszego programu jest neuromatematyka, na którą składa się między innymi nauka liczenia na SOROBANIE, czyli Japońskim liczydle. Sztuki tej uczylismy się od największych Mistrzów,  a nasz program jest objęty patronatem Japońskiego Związku Sorobanu,  najbardziej prestiżowej organizacji w Azji. 

Obecnie jest tylko 2 nauczycieli, któzy posiadają Certyfikaty nadane przez tą Instytucję. Jednym z nich jest nasz główny metodyk                  i nauczyciel.  

 

Certfikat nadany w Japonii

przez Japoński Związek Sorobanu,

nadający uprawnienia do nauczania

dzieci i przyszłych trenerów techniki

liczenia na japońskim liczydle

Soroban.

Japoński CERTYFIKATpotwierdzający patronat

Japońskiego Związku Sorobau

oraz nadający uprawnienia

do prowadzenia szkoleń w Polsce.

Oficjalne wręczenie Certyfikatu.

Od prawej, prezydent grupy Ishido,  Mistrz Sorobanu, założyciel i prezes

Japońskiego Związku Sorobanu,

Witold Buraczyńśki – mentor strategiczny  Superminds

oraz

Aneta Grzanek certyfikowany nauczyciel, główny metodyk Superminds.

Zostaliśmy opisani w japońskiej gazecie.

Dla naszych partnerów to również było ważne wydarzenie, ponieważ

arytmetyka mentalna będzie rozwijać się w Polsce pod czujnym

okiem Japońskich Mistrzów.

OPINIE O NASZEJ SZKOLE

Anna

Mama 9-letniej Wiktorii, uczestniczki programu

Wiktoria potrafi dodawać i odejmować liczby do 3 cyfr. Jej styl zarządzania to współpraca. Jest łagodnym i bardzo sprawiedliwym liderem. Jej obszarem   do pracy była asertywność, wywieranie wpływu na innych, decyzyjność. Nie  było łatwo, tym bardziej, że musiała okiełzać porywcze charaktery. 

Witek

Tata 10-letniej Agaty, która jest urodzonym liderem

Zarządzając zespołem czuje się jak ryba w wodzie. Okazuje wsparcie, daje moc      i wiarę w siebie innym członkom grupy. Jednak w sytuacji, kiedy nie jest osobą decyzyjną wycofuje się całkowicie. Dlatego to był obszar do pracy dla Agaty: odnalezienie się w sytuacji, która nie jest dla niej wygodna.

Kasia

Mama 9-letniego Jacka i doświadczony nauczyciel

Jacek to typowy lider-aktywator. Realizuje zadania zaraz jak tylko się pojawią, wyręczając przy tym swój zespół. Z jednej strony obszar do pracy, ponieważ nie daje szansy na rozwój zespoły, z drugiej strony nie zrażają go porażki i kiedy wszyscy się poddają, nie widząc rozwiązania on dalej próbuje.