fbpx

.

„Stawiaj czoła sytuacjom trudnym, kiedy wciąż są jeszcze łatwe.” 

SUPERMINDS KIDS 5-6 lat

 

„Układ neuronalny każdego 5-latka rozwija się bardzo dynamicznie. W tym okresie tworzą się najmocniejsze połaczenia syntetyczne. W wyniku tego procesu niejeden rodzic zapewne zauważy, że jego pięciolatek wykazuje ponadprzeciętne umiejętności , takie jak fascynacja cyframi, zapamietywanie tekstów piosenek, wierszy, zdolności artystyczne lub sportowe. Warto wykorzystać ten potencjał aby ukierunkować dziecko odpowiednio i zasczepić w nim fascynację w kierunku nauki i matematyki, czyli kluczowych kompetencji przyszłości.” prof.James Donan

Najmłodsi kursanci SUPERMINDS rozwijają swoją inteligencję przestrzenną na klockach LEGO. Tworząc budowlę uczą się zagadnień matematycznych, takich jak  m.in. pojęcie jednostki, geometrii, arytmetyki. Ponad to, zapoznają się z pierwszymi strategiami liczenia na japońskim SOROBANIE, uczą się rozpoznawać cyfry, dodawać i odejmować w obszarze liczb jednocyfrowych.

Neuromatematyka rozwija ich prawą półkulę mózgu, która jest odpowiedzialna za inteligencję przestrzenną, kreatywność, naukę języków obcych. Wykorzystujemy największy talent dzieci w tym wieku, czyli mocno rozwiniętą wyobraźnię. Dzieci, w kolejnych etapach kursu są w stanie zwizualizować sobie przesuwające się koraliki na liczydle oraz ruch palców, a nie cyfry, które są abstrakcyjne.

W kolejnej części zajęć zaszczepiamy w dzieciach fascynację NAUKĄ, na każdej lekcji przeprowadzamy jeden eksperyment naukowy, który dzieci są w stanie z łatwością odtworzyć w domu.

Nauczamy w oparciu o założenia CLIL (Content Language Integrated Learning), zgodnie z którymi używamy języka angielskiego na zajęciach, rozpoczynamy lekcje od gier i zabaw językowych. W części matematycznej oraz naukowej również wplatamy słownictwo angielskie. Zgodnie z zasadami CLIL język, jest narzędziem               do nauki innych przedmiotów. Dziecko nie mając świadomości, że są to zajęcia językowe przyswaja język samoczynnie.

KURS OBEJMUJE

  •  Liczenie na SOROBANIE (japońskim liczydle)
  • Matematyka na klockach LEGO
  • Gry i zabawy językowe
  • Eksperyment naukowy
  • Aplikacja mobilna z kursem językowym
  • Podręcznik
  • Dostęp do platformy online

 

LISTA REZERWOWA

Przykro nam jeśli nie zdążyłeś zapisać się na lekcje pokazowe. Nie martw się nowe grupy tworzymy co 3 miesiące. Wpisz się na listę rezerwową, skontaktujemy się z tobą jak tylko zwolni się miejsce w obecnych grupach lub kiedy będziemy otwierać nowe.

ZAPISZ SIĘ 

1

RAZ W TYGODNIU

60

MINUT

30

SPOTKAŃ

CERTYFIKAT

UKOŃCZENIA