fbpx

„Mistrzostwo w każdej dziedzinie wymaga pracy, pracy i jeszcze raz pracy…”

SUPERMINDS TEENS  10-13 lat

Kurs Supermind skałda się z 8 poziomów, każdy zakończony egzaminem międzynarodowym na japońskie stopnie KYU, pod patronatem Japonskiego Związku Sorobanu. Kursanci uczą sie liczyć na japońskim liczydle SOROBAN (dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić). W ten sposób bardzo intensywnie rozwijają swoją inteligencję wieloraką, ponieważ metoda liczenia na Abacusie rozwija prawą półkulę mózgu, która jest odpowiedzialna za naszą inteligencję przestrzenną, kreatywność, naukę języków obcych. Dlatego często rodzice jak i sami kursanci dostrzegają rożnicę na bardzo wielu płaszczyznach. Dzieci szybciej znajdują rozwiązania, wyostrza się ich myślenie logiczno-strategiczne, są ciekawsze swiata, lepiej się koncentrują i zapamietują. 

Po pierwszym poziomie uczniowie są w stanie wyobrazić sobie przesuwające się koraliki na liczydle, zatem mogą rozpocząć ćwiczenie Flash Anzan, czyli liczenie w pamięci. 

Supermind musi również opanować techniki neuromatematyki, czyli mnożenie, potęgowanie, dzielenie liczb wielocyfrowych w pamięci. Jest to szereg strategii liczenia, ćwicząc je regularnie dziecko potrafi liczyć szybciej niż kalkulator i bezbłędnie.

W drugiej części zajęć kursanci uczą sie biznesu i poznają pojęcia ekonomiczne. W tym celu wykorzystujemy fizykę. Uczniowie wytwarzają produkty, (wykorzystując reguły i twierdzenia fizyczne), które następnie muszą sprzedać z zyskiem. Aby przedsięwzięcie się udało ich zadaniem jest zbudować plan strategii, dokonać analizy rynkowej, podjąć decyzje w oparciu o wiedzę ekonomiczną oraz nauczyć się trudnej sztuki negocjacji. Przede, wszystkim jednak, menadżer musi odpowienio zarządzać swoim zespołem. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że ich klienci są tylko anglojęzyczni.

W programie pracujemy w oparciu o zasady CLIL (Content Language Integrated Learning), zgodnie z którymi wykorzystujemy język angielski jako narzędzie komunikacji podczas nauczania innych przedmiotów. Naszym celem jest aby dzieci rozwijały swoje kompetencje jezykowe w komunikacji ustnej, pozbywały sie blokady językowej oraz przyswajały język metodą naturalną.

KURS OBEJMUJE

  • Liczenie na Sorobanie ( 7 poziomów)
  • Neuromatematyka
  • Kompetencje biznesowo-społeczne
  • Wiedza ekonomiczna
  • Język angielski w komunikacji ustnej
  • Nauka – eksperymenty fizyczne
  • Egzaminy i certyfikaty międzynarodowe
  • Aplikacja mobilna +platforma e-learningowa

 

LISTA REZERWOWA

Przykro nam jeśli nie zdążyłeś zapisać się na lekcje pokazowe. Nie martw się nowe grupy tworzymy co 3 miesiące. Wpisz się na listę rezerwową, skontaktujemy się z tobą jak tylko zwolni się miejsce w obecnych grupach lub kiedy będziemy otwierać nowe.

ZAPISZ SIĘ

PLAN ZAJĘĆ                  ZAREZERWUJ MIEJSCE W GRUPIE

1

RAZ W TYGODNIU

120

MINUT

32

SPOTKANIA

EGZAMIN

CERTYFIKAT MIĘDZYNARODOWY